آمریکا با شهادت قاسم سلیمانی، اسرائیل را در معرض نابودی قرار داد
14 بازدید
موضوع: علوم سیاسی

پژوهشگر حوزه علمیه قم:

آمریکا با شهادت قاسم سلیمانی، اسرائیل را در معرض نابودی قرار داد

پژوهشگر حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد که ترامپ با شهادت قاسم سلیمانی در واقع اسرائیل را آستانه نابودی قرار داد و به زودی شاهد آزادی فلسطین خواهیم بود.

خبرگزاری رسا، شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران، جهانیان را در بهت و شوک بزرگی فرو برد. مطلبی که اذهان دوست و دشمن را به خود مشغول کرده است، شیوه پاسخ گویی جمهوری اسلامی ایران به اقدام جنایتکارانه آمریکاست؛ جهانیان باید بدانند که پاسخ ایران به آمریکا هر چه که باشد، نه تنها جنگ طلبی نیست، بلکه بزرگترین مواجه تمام کننده با جنگ طلبی و جنگ طلبان خواهد بود. جنگ طلبی، استعمار، زور گویی و زیادی خواهی آمریکا، جهانیان را به ستوه آورده است، بنابراین پاسخ ایران در راستای پایان جنگ طلبی است که آمریکا در منطقه به راه انداخته است.

سران کاخ سفید به شدت از شکست جریان تروریستی و تکفیری داعش در منطقه خشمگین هستند، بنابراین به هر اقدام نابخردانه ای در جهت جبران شکست خود دست می زنند. از سوی دیگر جبهه مقاومت در چهار کشور لبنان، سوریه، عراق و ایران به فرماندهی سپهبد قاسم سلیمانی ضربات سنگینی به داعش وارد کرده اند به طوری که اجازه تشکیل دولت خود خوانده را به آنان نداده اند، لذا مؤسس و حامی اصلی و همیشگی تروریسم جهانی یعنی آمریکای جنایتکار به فکر انتقام از قاسم سلیمانی و همکارانش افتاده و خود را خونخواه و انتقام گیرنده داعش معرفی کرده است.

آمریکا با شهادت قاسم سلیمانی، اسرائیل را نابود و فلسطین را آزاد کردند

آمریکا از زمان تاسیس داعش به جهانیان ثابت کرد که برای تسلط، به هم ریختن منطقه و ادامه سیطره خود هیچ برنامه ای جز ریختن خون مردم بی گناه ندارند بر این اساس با وجود شکست داعش از جبهه مقاومت، اکنون به فکر تقویت و تزریق مجدد آن به منطقه افتاده اند ولی این دفعه با این تفاوت که نباید موانع تقویت این جریان تروریستی نظیر حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و غیره وجود داشته باشند.

آمریکا و کشورهای اروپایی از هیچ اقدام وحشیانه و بزدلانه برای دستیابی به اهداف شوم خود دریغ نمی ورزند بر این اساس این بار به ترور روی آورده اند، اما آنان همان طور که می دانند، دوران بزن و در روها به پایان رسیده است و این بار انتقام گیرنده ها فقط ایرانی ها نیستند بلکه همه ملت های نظیر بحرین، سوریه، لبنان، یمن، عراق و غیره هستند که آمریکایی ها به شیوه های مختلف به آن ها ظلم کرده اند.

یکی از اقدامات هوشمندانه ایران، عدم پاسخگویی عجولانه است و در واقع انتظار برای اجرای حکم از خود اجرای حکم دردناک تر است؛ همین مساله در حال حاضر درباره آمریکا و دونالد ترامپ رییس جمهور آن صدق می‌کند، بر این اساس آمریکایی‎ ها از ترس پاسخ قاطع و محکم ایرانی ها در بالاترین میزان امنیتی خود قرار گرفته اند.

آمریکا با شهادت قاسم سلیمانی، اسرائیل را نابود و فلسطین را آزاد کردند

ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس از جنس ترور حجت الاسلام سید عباس موسوی دبیر کل حزب الله لبنان، سمیر قنطار و رنتیسی از دیگر فرماندهان جبهه مقاومت است، بنابراین شاهد آن هستیم که رژیم اشغالگر صهیونیستی بیش از آمریکایی های ترسیده اند و در واقع موجودیت خود را در خطر می بینند و در واقع فرمایش امام خمینی (ره) که فرموده «راه قدس از کربلا می گذرد»، شهادت حاج قاسم پیش بینی سقوط این رژیم اشغالگر را چندین سال به جلو انداخت و می توانیم حتی به جرات بگوییم که نتیجه اتفاقی که در بغداد رخ داد، نه در تهران و نه حتی در بغداد، بلکه در تل آویو تجلی خواهد کرد.

شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس موجب اتحاد و انسجام دو کشور عراق و ایران به صورت عام و اتحاد و انسجام ملی به طور خاص در برابر دشمن واحد شده است به طوری که آحاد ملت با افکار، عقاید و اندیشه های مختلف آمادگی واکنش به این اتفاق را دارند.

عراقی ها باید بدانند که اگر به حضور آمریکایی ها در کشورشان حساس نباشند و کمر همت به اخراج آنان از میهنشان نبندند، آینده ای بهتر از افغانستان و پاکستان نخواهند داشت. اقدامات عملیات نظامی آمریکایی ها در خاک عراق در چند روز اخیر به ویژه در ترور حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، نشان دهنده آن است که سران واشنگتن دست خود را برای هر گونه عملیاتی باز دانسته اند و این مساله بر خلاف حق حاکمیت، آزادی و استقلال عراق است. آمریکایی ها بیش از 16 سال است که در عراق حضور دارند و باید نقطه پایانی برای حضور آنان در عراق مشخص شود و این مطلب جز با اراده، اتحاد و بصیرت مردم امکان پذیر نیست.

نویسنده: حجت الاسلام عارف ابراهیمی پژوهشگر حوزه علمیه قم